מאמרים

אילת

אילת

מה לא נאמר כבר על ? שזו עיר הנופש והתיירות מספר אחת של ישראל, שהיא מכילה שילוב מרהיב ביופיו של נוף מדברי עוצר נשימה עם ים כחול, צלול ועשיר באוצרות טבע דוגמת אלמוגים ודגים יפיפיים, שתעשיית התיירות בה מפותחת מאוד ובעצם מחזיקה את תושבי המקום מבחינה כלכלית, שהיא תחנת מעבר מצוינת בדרך לסיני, וגם דברים מעט פחות נעימים כמו שההתיישבות הישראלית באזור הרסה כמעט לחלוטין את העושר הביולוגי הייחודי הנמצא במי המפרץ ועוד ועוד.

אילת היא מקום מיוחד, ללא ספק. מעבר לנופיה הקסומים החופשה בה תמיד נזכרת בזכות מזג האוויר הקיצוני השורר בה. החום הכבד של המדבר והיובש הקיצוני השורר באזור בשילוב עם מי הים האדום המצננים ומרעננים (מים אלו קרים מאוד יחסית למי הים התיכון בגלל עומקו הגדול של הים) משאירים תמיד רושם חזק מהמקום.

הנסיעה לאורך כביש הערבה שתמיד נדמה שאינה נגמרת בגלל אופי הנוף המדברי החד גוני לעיתים לאורך הכביש תמיד מייגעת ומשעממת. כשכבר מתקרבים לאילת, מתחלף הנוף היבש והמונוטוני באורות המלונות הרבים הממוקמים בעיר בעיקר לאורך החוף, וכמובן בנופו של הים אשר בפני עצמו מסוגל לרענן את העיניים.

מנקודת מבט גיאוגרפית, אילת טומנת בחובה יתרונות רבים: ראשית, הנוף הייחודי עליו כבר פירטנו נותן לאילת יתרון תיירותי עצום על פני כל עיר אחרת במדינה. עובדה זו ברורה לכל, שכן כלכלת העיר נסמכת ברובה המכריע על יתרון תיירותי זה.

המשך מאמר