מאמרים

אילת - חלק II

בנוסף, המיקום הסמוך לים סוף המיוחד במינו מאפשר לתושבי המקום להתפרנס גם מחקלאות ימית (גידול דגים בבריכות), ומיתרונות נוספים המיוחסים לים. אחד מהמשמעותיים ביותר שביתרונות אלו הוא הנמל. אילת נמצאת בנקודת המעבר הקריטית בין שלושת היבשות – אפריקה, אסיה ואירופה. אוניות מסחר ותיירות המגיעות מהמזרח הרחוק ומביאות סחורה לישראל פורקות את מטענן בנמל, משם הוא מועבר ביבשה למרכז הארץ ולצפונה. אחת התמונות המוכרות ביותר מנמל אילת הוא של מגרשי החניה הענקיים המלאים במכוניות חדשות שזה עתה הגיעו באוניות ממדינות המזרח, ועכשיו ממתינות למשאיות שיעבירו אותן צפונה.

אחד הנושאים הפחות נעימים הנוגעים לאילת הוא הרס אוצרות הים המדהימים על ידי בריכות הדגים הרבות, ושאר התעשיות שהתפתחו במפרץ אילת דוגמת צינור הנפט העובר במקום או תעשיית התיירות המפעילה אלפי סירות וכלי שיט ממונעים ומזהמים מדי יום ביומו. ניתן לחוש בהרס זה כאשר חוזרים לאילת לאחר ביקור בסיני, שם הכלכלה והתעשיות השונות אינן מפותחות כמו בצד הישראלי, והים והחופים עשירים ויפים פי עשרות מונים בהשוואה למצב באילת.

באתר זה תוכלו למצוא מידע רב ומגוון הנוגע לעיר אילת. החל ממאפייניה הייחודיים עליהם דיברנו מעט (ובקושי גירדנו את פני השטח...), וכלה באפשרויות התיירות הבלתי סופיות שהיא מציעה.

בואו להכיר את אחת הערים המיוחדות בישראל ובעולם כולו!

חזרה לחלק ראשון