מאמרים

אילת – המקום המושלם לצעירים בתחילת חייהם

אילת – המקום המושלם לצעירים בתחילת חייהם

כולנו מכירים את אילת כבירת התיירות המקומית – עיר מדברית לחופי הים האדום אליה נוהרים עשרות אלפי ישראלים ותיירים זרים מדי שנה על מנת לנפוש בשמש.

אך אילת טומנת בחובה הרבה יותר מאשר סתם אפשרויות נופש – אילת היא מקום אידיאלי מהרבה בחינות עבור צעירים שזה עתה השתחררו מהצבא, או כאלו שכבר חזרו מהטיול בחו"ל ורוצים להתחיל את חייהם. בקטע הבא נבחן כמה סיבות טובות לצעירים ישראליים לרדת ולגור באילת:

תעסוקה – מכיוון שהיא בירת התיירות הישראלית, אילת גם מציעה מספר מקומות תעסוקה גדול מאוד המיועדים לצעירים אחרי צבא, חסרי ניסיון בדרך כלל. כאשר צעיר ישראלי מסיים את השירות בצה"ל, הוא עומד אל מול היציאה המפחידה לחיים האזרחיים, וזו אינה מטלה קלה כלל וכלל. כל צעיר אשר מגיע לשלב הזה מגלה במוקדם או במאוחר כי קשה מאוד להשיג עבודה כשאין לך שום ניסיון. בתי המלון הרבים באילת קולטים בכל שנה אלפי עובדים צעירים. הם מכשירים אותם לבצע את התפקידים הנחוצים ואף מעניקים להם מגורים זולים במיוחד (או לפעמים אפילו חינם) ביחד עם עוד חברה צעירים כמוהם אשר עובדים גם הם במלון.

חוויה זו יכולה להיות פורייה ואף מהנה עבור אותם צעירים וטומנת בחובה יתרון אחד משמעותי – העבודה בבתי המלון שייכת לענף התיירות ועל כן נחשבת כעבודה מועדפת בעיני משרד הביטחון. משמעות הדבר היא כי צעירים אחרי צבא אשר עובדים בעבודה זו במשך חצי שנה ויותר זוכים למענק כספי נכבד ממשרד הביטחון, כך שהם מקבלים עזרה משמעותית במאמציהם לחסוך כסף לטיול הנכסף.

המשך מאמר